czwartek, 2 czerwca 2011

"Opowieśc ojca przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu"Rupert Isaacson

Kiedy rodzi się dziecko,rodzice są najszczęśliwsi na świecie i pragną dla swojego dziecka jak najszczęśliwszego życia.Jednakże nie zawsze to życie usłane jest różami.Wiedzą o tym także rodzice dzieci chorych.Na każdą chorobę,nie tylko na autyzm.
Czasami za szybkim i imponującym rozwojem,który wprawia rodziców w dumę i zadziwienie,stoi choroba.Autyzm-ta diagnoza brzmi jak wyrok.Wiem,bo sama miałam okazje usłyszeć,że moje dziecko wykazuje cechy autystyczne.Wiem,ile pracy i uwagi trzeba dziecku zaburzonemu poświęcić.Jak bardzo cieszy każda umiejętność,która przychodzi nieraz z trudem i jest okupiona łzami.Również rodzice Rowana-bohatera tej pięknej i wzruszającej książki,stanęli przed zadaniem zmierzenia się z autyzmem wczesnodziecięcym.
Gdy u kilkuletniego Rowana wykryto autyzm, jego ojciec Rupert – dziennikarz i autor książek podróżniczych – postanowił, że nie podda się bez walki. Długo próbowali z żoną Kristin różnych form terapii, jednak bez skutku. Pewnego dnia Ru przypadkiem odkrył, że jego syn nawiązuje wyjątkową więź ze zwierzętami. Wtedy postanowił zrealizować szalony plan – zabrać dziecko do krainy szamanów, nieskażonej przyrody i stad dzikich koni – Mongolii. A po powrocie opisał tę niezwykłą podróż.To nie tylko dziennik zmagań z chorobą syna.Także dziennik podróży,który pokazał mi piękno mongolskiej krainy.Czy cud rzeczywiście miał miejsce,nie napiszę,aby zachęcić Was do lektury tej pozycji.Ale jestem bardzo ciekawa jak Rowan funkcjonuje teraz.{zdj.stąd }


Podczas wyprawy do Mongolii powstał film dokumentalny.Mam nadzieję,że uda mi się go kiedyś obejrzeć
5 komentarzy:

 1. Bardzo lubie takie życiowe książki, zmuszają człowiek do przemyśleń. Mam nadzieje, że uda mi się na nią trafić i ją przeczytać.
  Pozdrawiam,
  Kass

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę jakiś czas temu i właśnie ostatnio zastanawiałam się, jak też Rowan ma się teraz :) Czy dalej robi postępy? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe :)
  lilith76

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę tego poszukać!
  A w ogóle to cieszę się, że w końcu trafiłam na ten Twój blog, jakoś mi wcześniej umknął:/
  I podziwiam za mobilizację do jego prowadzenia, ja mam od ponad roku założonego bloga o książkach, ze wszystkim, z pełnym "wystrojem", ale... bez ani jednego posta jeszcze:( Kiedy to wszystko, kiedy? A zamiast siadać i pisać o tym, co przeczytałam, wolę... zacząć czytać kolejną książkę:)Ale brakuje mi takiego zatrzymania się po lekturze, dłuższej refleksji... Kiedyś pisałam o książkach w listach do przyjaciółki lub w pamiętniku.
  Ależ się rozpisałam!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tę ksiązkę i strasznie mi się podobała...

  OdpowiedzUsuń

Za każde słowo dziękuję:)