sobota, 20 sierpnia 2011

"Szczeniak" Liam Creed

"Szczeniak"Liama Creeda,to kolejna pozycja książkowa, wobec której nie mogłam przejść obojetnie:). Autorem pozycji a jednocześnie bohaterem i narratorem jest Liam-chłopiec cierpiący od dzieciństwa na zespół nadpobudliwości ruchowej z zaburzeniami koncentracji-czyli ADHD.
Liam sprawiał kłopoty zawsze,jednakże nasiliły się one ,gdy chłopiec zaczął uczęszczać do szkoły.
Eksperymentalnie nauczyciele wcielają go do programu,w którym ma szkolić psy do pomagania osobom niepełnosprawnym.
Liam , w ośrodku Canine Partners zaczyna ciężką pracę ,nie tylko nad charakterem psa, ale także nad swoimi słabościami.Odnajduje podobieństwo w zachowaniach psa,do swoich niesfornych zachowań.To wywołuje w chłopaku refleksje nad sobą i swoim charakterem.Nie jest to książka z górnych półek,ale czyta się ja szybko i dobrze,zapewne przez używany przez Liama prosty język,bez wzniosłych słów i patosu.Dla osoby cierpiącej na ADHD napisanie takiej książki na pewno stało się małym zwycięstwem.Dla osób kochających zwierzęta i chcących pogłębić swą wiedzę na temat schorzenia-pozycja idealna.
Wszystkich innych także zapraszam do czytania:)


3 komentarze:

 1. Brzmi bardzo ciekawie! Jak książka wpadnie mi w ręce z chęcią przeczytam!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie skończyłam ją czytać. Książka jest niesamowita. Wspaniale, że napisał ją ten kto sam tu wszystko przeżył, gdyż opisał prawdziwe swoje własne, prawdziwe emocje i myśli.
  Na prawdę warte polecenia :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie skończyłam ją czytać. Książka jest niesamowita. Wspaniale, że napisał ją ten kto sam tu wszystko przeżył, gdyż opisał prawdziwe swoje własne, prawdziwe emocje i myśli.
  Na prawdę warte polecenia :).

  OdpowiedzUsuń

Za każde słowo dziękuję:)